Tvorba postavy aneb Jak na to

15. 07. 2014 | † 09. 08. 2014 | kód autora: 4nP

 

Dostali jste se na stránku, která Vám nejen poradí, jak napsat registraci takovou, která Vás bez zbytečných oprav rychle dostane do hry, ale také prověří Vaši pečlivost. Je nutné si tento článek do písmenka přečíst a odeslat tam, kde jsme Vám řekli v e-mailu, který jste obdrželi po dotazníku. Poté, co si registraci jedna z pověřených osob přečte, budete kontaktováni o případných chybách, či nesrovnalostech, které bude nutno opravit a pokud se budete doopravdy řídit vším, co je zde, nebude s tím žádný problém, registraci schválíme a bez problému Vás vypustíme do hry.


• Upozorňuji na to, že zde nevytváříte sebe! Vytváříte virtuální postavu, které vdechnete život v následné hře! Uvědomte si to, že zde nechceme žádné reálné jména a příběhy. Tato postava musí být celkově smyšlená.

• Myslete ovšem na to, že za postavu budete hrát, budete ovlivňovat její činy, budete za ni mluvit, dělat činnosti. Zkrátka je třeba se řídit povahou, které teď své postavě vtisknete, což může být obtížné především v situaci, kdy by Vaše postava reagovala jinak, než Vy sami. Méně zkušeným hráčům se doporučuje vytvořit si charakter stejné či podobné povahy jaké jste vy sami - to Vám dá jistotu, že budete vždy jednat podle povahy, jakou jste sepsali.

• Mary Sue/Gary Sue neboli dokonalá postava, která je nejkrásnější, nemá špatné vlastnosti, všechno umí a všechno zná, všichni ji mají rádi. Takové charaktery tu nechceme. Buďte realističtí a originální, nevymýšlejte bezchybné postavy a dejte jim na reálnosti špatnými vlastnosti, zvyky. Každý chybuje, nikdo není dokonalý a stejně tak u příběhu. Nechci aby nikdo z registrovaných měl dříve koně, který tragicky umřel při velkém dostihu a tak se Vaše postava uzavřela do sebe a pak najednou našla Desire a rozhodla se, že zde bude chodit. Opravdu, přemýšlejte při vytváření postavy, ono to není taková sranda, jak se zdá a raději si dvakrát vše promyslete a dejte si na vyplnění registrace více času, než abyste posílali kraviny ;)

• U povahy je fajn vypsat si základní vlastnosti, které vaši postavu budou charakterizovat, logicky je seřadit a pak začít s jejich rozepisováním. Také pomáhá si ze začátku určitě, zda bude postava introvert (uzavřená) či extrovert (společenská) a melancholik - sangvinik - flegmatik - cholerik. Znovu připomínám, že nechceme dokonalé postavy, tak jim přidejte i záporné vlastnosti, aby se vše vyvážilo.

• Vřele doporučuji si registraci napsat do Wordu, třeba i předem, pokud na svém e-mailu pořád nemáš odpověď na Dotazní...

.... Word vám opraví většinu gramatických chyb. Nejnovější verze zmákne i nějaké ty čárky a velká a malá písmena. Registraci si uložte v počítači, budete k ní mít kdykoli přístup pro případné předělávky.

• Inspirujte se u hráčů, kteří již mají postavu schválenou a profil vytvořený. Hráče najdete v menu.

• A poslední rada - dejte si na čas. Myslím, že tento bod pomůže nejvíce. Pořádně si promyslete, jaká Vaše postava bude, pomalu si to sepište a další den například přečtěte znovu a předělejte to, co se Vám nelíbí. Nechte si to rozležet v hlavě. Předejdete zbytečným opravám, které jsou u "rychlokvašných" registrací téměř samozřejmostí.


Jméno a příjmení: Mělo by být anglicky znějící. Sice nemáme přesně dané, kde se Desire nachází, přesto se budeme držet toho, že western se spojuje s amerikou, tedy nějaká ta anglická jména příjdou vhod. Není však nutností! Pokud chcete mít jméno jiného původu, samozřejmě můžete, ale tuto odchylku je třeba zapsat do příběhu. Pokud si nebudete vědět se jménem rady stačí si najít různé seznamy anglických jmén a příjmení, či mi napsat na e-mail. Ráda Vám poradím, či na nějaké stránky nasměruji :)

Pohlaví: Pohlaví by ze jména mělo vyplývat, ale pro jistotu. Není nutností registrovat si dívku, pokud jste dívkou v realitě a naopak. Kluci povolení jsou, není problém :)

Věk a datum narození: Vaší postavě musí být minimálně 13 a maximálně 17. Není nutnost dávat si stejný věk, jako máte v realitě, ale je dobré se zamyslet, že pokud vám je ve skutečnosti 13 a dáte své postavě věk 17, jestli dokážete za svou postavu hrát tak, aby z ní opravdu bylo cítit, že má 17.
U datumu narození stačí den a měsíc. Opět připomínám - neregistrujete sebe, ale smyšlený charakter!

Vzhled: Nebudu po vás chtít sámodlouhé slohy, ty si užijete níže, ale minimálně by tu měla být barva vlasů, kůže, očí a fyzické proporce (postava štíhlá, baculatá, svalnatá, vychrtlá, vysoká, nižší, apod.). Ale ti s hezky popsaným vzhledem budou mít u mě malé bezvýznamné +, které se možná projeví, pokud budu kreslit nějaké obrázky ;D Ale zbytečně se do toho nenuťte.

Povaha: Zde se rozepište. Nepište tu stručný seznam věcí, co postava má ráda a nemá, který završíte "je hodná, milá, přátelská". To Vám opravdu neschválím, s tím nepočítejte. Chci jakousi pohádku, která mi o postavě řekne, jaká je, jak se chová v určitých situacích, jaký má k čemu vztah, co ji rozčílí a podobně. Pro ulehčení Vám poradím - začněte s tím, jak postava působí prvním dojmem, jaká je ve společnosti, jak se chová ke koním a kamarádům, jak snáší autority, co je na ní výjimečného a kladného a jaké má špatné vlastnosti a jak se tyto vlastnosti projevují (pokud se uráží - co ji urazí a když je uražená co dělá?). Pokud si opravdu nebudete vědět rady, ráda Vás postrčím správným směrem :)  Nezapomínejte na to, že co zde napíšete musíte umět přenést do hry a stylu psaní a také že nevytváříte sebe!

Jak jsem se dostal/a k Desire: Zde nepatří "našla jsem ji na netu", ale příběh Vaší postavy. Jak se dostala nejen k Desiru, ale i ke koním, zda s nimi má nějaké zkušenosti (co tu chcete dělat s postavou špičkového parkurového jezdce? Zkušenosti s mírou - musí odpovídat následujícímu bodu!), jestli na Desire narazila náhodou na procházce nebo vaší postavě o ranči někdo řekl. Můžete zahrnout i proč chce na Desire jít, co očekává, co se chce naučit ;)

Zkušenosti s koňmi: Nedám Vám ucelený výběr, ze kterého si vyberete, ale nechám Vás s přiměřeně volnou rukou. Postava se nemusela s koňmi setkat nikdy v životě, mohla je pozorovat pouze na obrázcích v knížkách, či absolvovala tábor u koní, možná chviličku někde jezdila, u babičky, u kamarádky v nějakém jezdeckém klubu, nebo se jen občasně svezla na pouti, sami si můžete vymyslet, jaké vaše postava zkušenosti má, ale jedinou podmínkou je, že maximálně umí klusat! Nezapomeňte se zmínit, pokud Vaše postava už jezdila, jestli v anglickkém či westernovém sedle a taky to, co u koní umí obecně - sedlání, uždění, čištění, kydání a podobně :) Pokud jde o můj názor, tak vždy jde lépe do chodu stáje i kolektivu začlenit postavu, která neumí téměř nic. Proč? Můžete požádat ostatní, ať Vám ukážou, jak se co dělá, ať Vám něco vysvětlí a podobně :)

...

...

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.